ترک حشیش بدون عوارض با پشتیبانی 24 ساعته، 100% تضمینی

ترک حشیش

برای ترک حشیش و رهایی از این ماده خطرناک باید چه اقدامی انجام داد؟ حشیش دارای نیروی فوق‌العاده جادویی است، زیرا به راحتی می‌تواند تمامی سیستم‌های بدن را از پای در آورد! حشیش شاید خطرناک باشد، اما دانش پزشکان ما از آن قدرتمندتر است و برای درمان و ترک حشیش حشیش باید به پزشکان ما اعتماد کنید. پس با کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی همراه باشید تا به شما آموزش داده شود با چه ماده خطرناکی دست و پنجه نرم می‌کنید.

 

تعریف ماده محرک حشیش

حشیش ماده یا صمغی می‌باشد که از ترشحات چسبنده گل، برگ و یا ساقه گیاه شاهدانه استخراج می‌شود.
این گیاه غالبا در منطقه‌های گرمسیری رشد می‌کند. بعد از اینکه رشد گیاه کامل شد، گیاه گل می‌دهد. حشیش از صمغ‌های حاصل از غده‌های داخل برگ‌های آن به نام THC حاصل می‌شود. دفع آهسته THC، عامل اصلی اعتیادآور بودن حشیش است.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (مشاهده سایر اعضاء)

شباهت حشیش با گل چیست؟

حشیش، ماری جوانا، گل، بنگ و … از گیاهی به نام شاهدانه گرفته می‌شود. ماده روانگردان در این گیاه تتراهیدورکانابینول یا THC است که روی مغز اثرات مخرب می‌گذارد.

اما بسته به شرایط جسمانی و روحی روانی افراد ترک گل و ترک حشیش می‌تواند متفاوت باشد.

نحوه عملکرد حشیش روی مغز

حشیش یک ماده روانگردان است که موجب ایجاد تغییراتی در عملکرد مغز می‌شود. ماده فعال موثر در این تغییرات THC است. THC بعد از جذب توسط ریه‌ها توسط جریان خون به مغز می‌رسد. در مغز روی گیرنده های کانابینوئید مغز عمل می‌کند و مجموعه ای از واکنش ها را ایجاد می‌کند که منجر به احساس سرخوشی، لذت، آرامش کاذب می‌شود. زمانی که فرد به مصرف مکرر حشیش ادامه دهد. بعد از مدتی جهت حفظ عملکرد طبیعی خود به حشیش متکی می‌شود. زمانی که فرد تصمیم می‌گیرد مصرف را کامل قطع کند یا دوز را کاهش دهد. آنگاه علائم ترک حشیش بروز می‌کند.

ترک حشیش

طرفداران و مصرف کننده حشیش به طور کلی این ایده را که سندروم ترک حشیش وجود دارد را رد می‌کنند! آن‌ها با بیان جملاتی مانند “من به مدت 30 سال علف کشیده‌ام و بعد بدون هیچ مشکلی آن را ترک کرده‌ام” خود را فریب می‌دهند.

از سوی دیگر برخی از محققان علائم جدی ترک حشیش را بیان می‌کنند که می‌تواند شامل پرخاشگری، عصبانیت، تحریک پذیری، اضطراب، بی‌خوابی، بی اشتهایی، افسردگی، بی‌قراری، سردرد، استفراغ و درد شکم باشد. با توجه به این علائم که لیست طولانی‌تری است، جای تعجب است که هر کسی بتواند به تنهایی و بدون بروز علائم ترک، مصرف حشیش را متوقف کند.

 

سندروم ترک حشیش

سندروم ترک حشیش به این معنی است که علائم ترک وجود دارد که از نظر پزشکی خطرناک نیست، اما بایستی تحت نظارت پزشک، استفاده حشیش قطع شود تا این علائم ترک کنترل شوند. در نظر داشته باشید که کاملا منطقی است که علائم ترک حشیش وجود داشته باشد، زیرا این ماده مانند سایر مشتقات شاهدانه مانند ماریجوانا یا گل که روی عملکرد مغزی به مرور اثر می‌گذارد، حشیش نیز این تاثیر را روی مغز بگذارد به گونه‌ای که بعد از مدتی مصرف، به حشیش وابسته شود و بدون وجود این ماده نتواند به درستی عمل کند.

در صورت تصمیم به ترک حشیش، مغز به مدت زمانی نیاز دارد تا بتواند گیرنده‌های خود را به حالت طبیعی برگرداند و بدون حشیش عملکرد خود را به درستی انجام دهد. به عبارتی در زمان ترک، بدن و مغز تشنه مواد متابولیسم شده حشیش است و نتیجه آن بروز علائم ترک است.

چگونه فرد متوجه اعتیاد و نیاز خود به ترک حشیش می‌شود؟

تعریف استاندارد برای اختلال مصرف یا سوء مصرف حشیش مبتنی بر داشتن حداقل 8 معیار زیر است:

 1. مصرف بیشتر از آن چه در نظر گرفته شده است.
 2. صرف مدت زمان زیاد استفاده حشیش
 3. ولع مصرف حشیش
 4. داشتن مشکلات متعدد به دلیل مصرف حشیش
 5. استفاده از حشیش در شرایط پرخطر
 6. گرفتار شدن و وارد مخمصه شدن به دلیل مصرف حشیش
 7. ناتوانی در پرهیز و قطع مصرف حشیش
 8. مصرف مداوم بدون در نظر گفتن پیامدهای منفی

در نظر داشته باشید که بسیاری از مواد مخدر و اعتیادآور امکان دارد بدون اینکه علائم ترک جدی بروز دهند، وابستگی روانی شدیدی ایجاد کنند. برای مثال برخی داروهای ضد افسردگی یا بنزودیازیپن‌ها بدون علائم ترک جدی، وابستگی ایجاد می‌کنند. در ابتدای مصرف حشیش نیز ممکن است علائم ترک جدی بروز نکند، اما در عین حال بدن نسبت به آن تحمل ایجاد کرده است.

علائم و عوارض ترک حشیش

عوارض ترک حشیش
علائم ترک اعتیاد به حشیش به صورت خفیف تا متوسط و شدید وجود دارد و طبیعی است که موقع قطع کردن مصرف طولانی مدت یک دارو یا ماده شیمیایی، خلق و خوی ضعیف و هوس شدید برای مصرف داشته باشید.

علائم احتمالی هنگام ترک حشیش :

 1. مشکلات خواب
 2. رویاهای عجیب و دیدن کابوس
 3. اضطراب و بی‌قراری
 4. تحریک‌پذیری و عصبانیت
 5. تعریق و لرز
 6. تغییر در اشتها
 7. میل شدید به مصرف
 8. تحریک پذیری
 9. علائم دستگاه گوارش مانند درد شکم
 10. عرق شبانه
 11. افسردگی و بی‌انگیزگی

علائم ممکن است یک یا دو هفته به طول بیانجامد.

ترک حشیش

بهترین روش ترک حشیش 

علائم ناخوشایند ترک می‌تواند مانع از پرهیز فرد وابسته به حشیش شود. درمان‌های رایجی تحت نظارت پزشک و روانشناس برای ترک ماده مخدر حشیش مانند سم‌زدایی تدریجی و یا درمان شناختی رفتاری وجود دارد که هر یک باید به صورت تکمیلی برای فرد اجرا شود.

 

دارو ترک حشیش

علائم ناخوشایند ترک می‌تواند مانع از پرهیز فرد وابسته به حشیش شود. درمان‌های رایجی تحت نظارت پزشک و روانشناس برای ترک ماده مخدر حشیش مانند سم‌زدایی تدریجی و یا درمان شناختی رفتاری وجود دارد که هر یک باید به صورت تکمیلی برای فرد اجرا شود.

 

رویکرد سم زدایی تدریجی حشیش

رویکرد سم‌زدایی گام به گام با کنترل دوز و تحت نظارت علائم جسمانی بدن رویکرد پزشکی است. فرد معتاد به حشیش تحت نظر پزشک اقدام به ترک حشیش می‌کند تا علائم ترک کنترل شوند و ولع و وسوسه فرد برای مصرف کاهش یابد. در طول دوره سم‌زدایی پزشک فرد مصرف کننده را از نظر میزان تحمل و سایر نشانه‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد و متناسب با نیازهای فرد درمان شخصی‌سازی شده را ارائه می‌دهد.

 

رویکرد روان شناسی برای کنترل علائم ترک حشیش

رویکرد روان شناسی برای کنترل علائم ترک حشیش شامل مجموعه از پلن‌های درمانی مانند روان درمانی فردی، گروه درمانی، خانواده درمانی، رفتار درمانی و … است. در هر یک از پلن‌ها با توجه به نیاز فرد، متدهای مشخصی جهت مدیریت افکار و رفتار فرد در نظر گرفته می‌شود. روانشناسان با در نظر گرفتن سبک شخصیتی فرد بهترین متد را برای وی پیاده‌سازی می‌کنند.

برای مثال مهارت جهت تقویت استراتژی های مقابله ای برای کنترل هوس و غلبه بر محرک ها را به فرد آموزش می دهند و با افزایش انگیزه به وی مسیری جدید جهت تغییرات جدی در زندگی را ایجاد می کنند.

 

بهترین شیوه ترک حشیش در کیمیای رهایی

 کیمیایی رهایی با بهره‌گیری از متخصصین حرفه‌ای و روان‌شناسان مجرب به ارائه خدمات درمانی برای ترک اعتیاد اقسام مواد می‌پردازد.
یکی از مواد اعتیاد آور که نیاز به بررسی و مدیریت علائم ترک دارد، حشیش است. اقدامات برای ترک حشیش نیازمند بررسی همه جانبه برای کاهش علائم ترک است.

در این مرکز پزشک با در نظر گرفتن نیازهای فرد و بررسی میزان تحمل و علائم جسمانی بهترین پلن درمانی را برای فرد پیاده سازی می‌کند و وی را تحت نظارت قرار می‌دهد تا علائم ترک کنترل شود و همچنین وسوسه و ولع فرد برای مصرف کاهش یابد.
روان‌شناسان نیز با در نظر گرفتن جنبه‌های رفتار درمانی و روان درمانی مهارت‌های مقابله‌ای برای کنترل هوس به فرد آموزش می‌دهند.همچنین روانشناسان درمان‌های مبتنی بر شواهد را برای بررسی الگوهای منفی افکار و تغییر آن‌ها به الگوهای سالم برای غلبه بر محرک‌های مضر به فرد یاد می‌دهند.

برخی از رویکردهای درمانی استفاده شده در کلینیک ترک حشیش کیمیای رهایی

آنچه در انتها باید بدانید

جهت ترک ماده مخدر حشیش باید چندین شیوه درمانی بر اساس نیازهای بخصوص هر فرد، انتخاب شوند تا پروسه ترک موفقیت آمیز باشد. به یاد داشته باشید که غیرممکن، غیرممکن است! به راحتی می‌توان با کمک گرفتن از پزشکان متخصص و روانشناسان حرفه‌ای از این ماده خطرناک رهایی یافت. درمان حشیش نیز همانند ترک شیشه ، ترک هروئین و سایر مواد مخدر نیازمند یک رویکرد اصولی و جامع است که فرایند درمان را تسهیل کند. در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی از درمان‌های شخصی سازی شده و مبتنی بر شواهد برای ترک حشیش استفاده می‌شود و بهترین روش ترک حشیش را ارائه می‌دهند.

سوالات متداول ترک اعتیاد حشیش

خیر!

ترک حشیش در خانه ممکن است سبب بروز علائم ترک شدید شود که تهدید کننده زندگی فرد است.

ترک ماده مخدر حشیش با خوردن یک قرص گیاهی یا حتی شیمایی شعاری بیش نیست. ترک اعتیاد به حشیش باید زیر نظر پزشک و براساس روش های علمی پزشکی انجام شود نه با فرمول های جادویی دروغ!

در دوره ترک اعتیاد به حشیش باید تغذیه سالم داشته باشید. بیماری که در حال ترک است نیازمند ویتامین ها و انواع مکمل های غذایی است که پزشک براساس وضعیت بیمار در نظر می گیرد.

واقعیت را بخواهید بدانید، خیر تنها با مصرف متادون و یا حتی قرص ب2 اعتیاد به حشیش درمان نمی‌شود و مصرف متادون به تنهایی جهت درمان موجب سوءمصرف شده و بایستی تحت نظر پزشک اقدام به ترک متادون شود.

بهترین روش ترک حشیش، ماریجوانا و دیگر مشتقات گیاه شاهدانه، بهره گرفتن از رویکرد اصولی دارودرمانی و روان درمانی در یک مرکز معتبر برای انجام سم زدایی و کنترل علائم فیزیکی و روانی دوره ترک است.