لگوی سایت کیمیای رهایی (ترک اعتیاد)
کلینیک کیمیای رهایی مرکز معتبر و مجاز برای درمان سوء مصرف مواد
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گروه درمانی اعتیاد با جلسات مبنی بر آموزش و درمان

گروه درمانی اعتیاد

ترک اعتیاد دارای روش های مختلفی می باشد. گروه درمانی نیز یکی از روش های رایج و موثر است که مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعه این مطلب به شما کمک میکند با انواع گروه درمانی، فواید آن و مهارت هایی که در گروه درمانی آموزش می بینید بیشتر آشنا شوید و در نهایت بهترین روش را برای ترک اعتیاد خود انتخاب کنید.

گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی به عنوان یکی از روش های درمانی و رفع اختلالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع ثابت شده است که در مواردی مانند ترک کردن اعتیاد، روش گروهی یک مورد بسیار مناسب و موثر است. افراد با قرار گرفتن در جمعی مشابه خود، می فهمند که تنها نیستند و انگیزه آنها برای ادامه مسیر بیشتر می شود. گروه درمانی یک روش اثبات شده است؛ که در سراسر دنیا از آن برای حل بسیاری از مشکلات اجتماعی مانند درمان اعتیاد استفاده می شود.

ویدیو معرفی کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی و خدمات این مرکز
پخش ویدیو

گروه درمانی در ترک اعتیاد:

ترک اعتیاد یک موضوع بسیار حساس و مهم است؛ که باید با علم و دانش کافی انجام شود. روش های گوناگونی برای ترک کردن اعتیاد وجود دارد؛ اما همه آنها نمی توانند گزینه مورد نظر و اصلی باشند. اما ترک به کمک روش گروهی یک روش اثبات شده و موثر است. در کلینیک های معتبر ترک اعتیاد، مشاوران با این روش اقدام به کمک به بیماران جهت طی کردن دوران ترک و درمان می کنند. در این روش افراد بیمار در آن مجموعه کنار هم قرار می گیرند و پزشکان و مشاوران آن مجموعه به درمان آنها می پردازند. افراد درگیر اعتیاد، در این جلسات گروهی تجربیات و احساسات خود، دیدگاه خود نسبت به اعتیاد، افکار، روند درمان و … را به اشتراک میگذارند. قرار گرفتن افراد با شرایط مشابه، کنار یکدیگر سبب می شود روند ترک آسان تر طی شود.

انواع روش های گروه درمانی:

گروه درمانی در مراکز و کلینیک های ترک اعتیاد، دارای روش های مختلفی است. در واقع این روش ها، همان هدف هایی هستند؛ که در درمان گروهی اعتیاد به آن پرداخته می شود. هر کدام از این روش های درمان گروهی، تاثیراتی بر روی فرد و روند درمان او خواهد داشت.

جلسات مبنی بر آموزش:

در این روش از گروه درمانی اعتیاد، به افراد درباره اعتیاد و ترک آن اطلاعات کامل و لازمی داده می شود. عضو فعال در این روش، درمان گر و یا مشاور مجموعه ترک می باشد. درمان گر دانش، اطلاعات و تجربیات خود را برای بیماران به اشتراک می گذارد. در واقع بیماران در این بخش، نسبت به اعتیاد و عوارض آن آگاهی بیشتری پیدا می کنند.

جلسات مبنی بر درمان:

در این روش از گروه درمانی اعتیاد، درمان گر و بیمار نقش یکسانی دارند. درمان گر روش های درمانی لازم را برای افراد ارائه می دهد، و افراد موظف هستند آن ها را اجرا کنند. هدف از اجرای این بخش و روش این است که ذهن، روان و جسم فرد از اعتیاد فاصله بگیرد. روش های درمان می تواند شامل جلسات مختلف مشاوره ای و انگیزشی، سرگرمی، هم صحبتی با سایر بیماران، بحث و گفتگو و … باشد.

چه مهارت هایی در گروه درمانی آموزش داده می شود؟

با شرکت در جلسات گروه درمانی ترک اعتیاد، بیمار مهارت های بسیاری کشف می کند. در واقع با این روش، می تواند تمام ضعف های قبل از اعتیاد و زمان مصرف را بر طرف کند. نتیجه این مهارت ها خود سازی و کنترل خود است. با شرکت در جلسه های درمان گروهی اعتیاد، مهارت های زیر کسب می شوند:

 • افزایش اعتماد به نفس و شناخت جایگاه اصلی خود در زندگی
 • مهارت های نه گفتن برای رد پیشنهاد افراد برای مصرف مواد اعتیاد آور
 • کسب اطلاعات فراوان در موضوعات مختلف؛ خصوصا اعتیاد و عوارض آن
 • یادگیری تعامل با سایر افراد در جامعه
 • توانایی حل مشکلات به صورت گروهی و انفرادی
 • توانایی صحبت کردن درباره مشکلات، بدون واهمه از قضاوت دیگران
 • تقویت اراده و کنترل وسوسه
 • فراگیری مهارت های متفرقه برای اشتغال و تفریح برای دوران ترک.

فواید گروه درمانی برای ترک اعتیاد چیست؟

شرکت در جلسات درمان گروهی ترک اعتیاد، مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت. این مزیت ها را زمانی متوجه می شوید؛ که جلسات شما به پایان رسیده باشد و دوره ترک را پشت سر گذاشته باشید. موارد زیر برخی از فواید گروه درمانی اعتیاد هستند:

 • گذراندن دوره ترک اعتیاد به صورت آسان تری اتفاق می افتد؛ زیرا فرد احساس تنهایی نمی کند.
 • دستیابی به تجربه سایر اعضای گروه و بکارگیری آن جهت آسان سازی دوران درمان خود
 • کمتر شدن عوارض و مشکلات دوران ترک؛ به علت وجود سایر افراد
 • ذهنی آرام تر و به دور از استرس در دوران ترک اعتیاد
 • عدم ابتلا به افسردگی و مشکلات روحی و روانی در دوران درمان
 • حفظ اسرار و حریم شخصی بیمار و دوری از قضاوت کردن سایرین

گروه درمانی در ترک اعتیاد چقدر اثر بخش است؟

میزان اثر بخشی گروه درمانی در ترک اعتیاد، نسب به کمک نگرفتن از این روش و ترک انفرادی بسیار بیشتر خواهد بود. این روش به دلیل داشتن مزایای بسیار، اثر بخشی بیشتری دارد. به آن دلیل که افراد در گروهی با وضعیت مشابه خود قرار می گیرند، راحت تر می توانند درباره مشکلات خود صحبت کنند. همچنین افراد دیگر ترس و واهمه ای از قضاوت شدن ندارند. برای آن که اثر بخشی گروه درمانی ترک اعتیاد افزایش پیدا کند، لازم است تا به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. کلینیک کیمیای رهایی، یک کلینیک معتبر و مجرب است. که با اجرای اقدامات ضروری و موثر، میزان اثربخشی ترک اعتیاد به روش گروه درمانی را افزایش می دهد.

خدمات روانشناسی درمان اعتیاد فقط محدود به گروه درمانی نبوده و شامل روش های کمکی دیگری نیز مانند روان درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی و … می باشد که برای آشنایی بیشتر با تمام خدمات قابل ارائه توسط کلینیک کیمیای رهایی می توانید به صفحه خدمات روانشناسی اعتیاد مراجعه کنید.

چرا کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی:

کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی، یک کلینیک معتبر و با تجربه در زمینه ترک کردن اعتیاد به روش های مختلف است. این کلینیک با استفاده از روش های روز دنیا و اثبات شده، اقدام به ترک افراد می کند. کیفیت ارائه انواع روش های درمانی در کلینیک کیمیای رهایی بسیار بالا است. به این علت که درمان گران، مشاوران و پزشکان ترک اعتیاد حرفه ای در این مجموعه قرار دارند.

کلینیک کیمیای رهایی، با آماده سازی فضایی مناسب برای گروه درمانی اعتیاد، پروسه و روند ترک کردن اعتیاد را آسان تر کرده است. همچنین این مجموعه خدمات لازم را در زمان ترک و یا پس از آن برای افراد ارائه می دهد. در این مجموعه به طور کامل اعتیاد را ترک خواهید کرد. با ارائه روش های موثر و مناسب توسط این کلینیک؛ پس از ترک به احتمال بالا دیگر به اعتیاد باز نخواهید گشت.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (معرفی اعضاء)

مطالبی که باید بخوانید!