لگوی سایت کیمیای رهایی (ترک اعتیاد)
کلینیک کیمیای رهایی مرکز معتبر و مجاز برای درمان سوء مصرف مواد
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترک اعتیاد با طب سوزنی : روش درمانی از شاخه های طب چینی

طب سوزنی در ترک اعتیاد

آیا درباره نقش طب سوزنی در ترک اعتیاد اطلاعات کافی دارید؟ طب سوزنی یکی از روش های کمکی در درمان اعتیاد می باشد که در جهت کنترل وسوسه، بهبود علائم و عوارض مصرف مواد اعتیاد آور بسیار کمک کننده و اثر بخش است. در این نوشتار سعی کردیم به تمام جوانب طب سوزنی در درمان اعتیاد بپردازیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی، روش درمانی از شاخه های طب چینی است که قدمت بالایی دارد. در طب سوزنی، سوزن های ریزی را در بدن افراد قرار می دهند تا باعث تعادل سازی انرژی های داخل بدن او شود. این روش سنتی چینی که در بسیاری از کشورها از جمله ایران طرفداران زیادی دارد، روش مناسبی برای درمان بسیاری از بیماری های گوناگون است. پایه و بنیاد این روش طبی تحریک نقاط مشخصی از بدن است که به گذرگاه انرژی معروف هستند. طب سوزنی از طریق همین نقاط به درمان بسیاری از بیماران و اختلالات کمک می کند. کلینیک کیمیای رهایی می تواند در استفاده از این روش طبی برای ترک اعتیاد، شما را راهنمایی کند و در این مسیر همراه شما باشد.

ویدیو معرفی کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی و خدمات این مرکز
پخش ویدیو

تاثیر طب سوزنی در ترک اعتیاد چیست؟

همانطور که گفته شد، طب سوزنی در ترک اعتیاد تاثیرگذار است. اگر بخواهیم نگاه علمی و پزشکی به این تاثیر داشته باشیم، ابتدا باید تاثیر طب سوزنی را بر روی وضعیت عصبی و شیمیایی بدن بررسی کنیم. سپس به تاثیر این روش طبی در سلامت جسم بپردازیم.

کارکرد طب سوزنی، تحریک نقاط مختلف بدن در جهت بهبود شرایط فیزیکی و غیرفیزیکی است. تحریک نقاط مختلف به وسیله این روش درمانی، باعث افزایش تاثیرگذاری بر فعالیت مغز می شود. درنتیجه این تاثیر، این روش طبی به درمان و بهبود عوامل مختلفی مثل وضعیت خواب، اشتها، درد، کنترل وسوسه و نمونه های بسیار دیگر از این دست کمک می کند و در نتیجه موجب راحت سازی ترک و درمان اعتیاد می شود.

شکل و روش انجام طب سوزنی در ترک اعتیاد

برای انجام طب سوزنی در ترک اعتیاد باید ابتدا قبل از شروع، فرد در محیطی کم نور و ساکت قرار بگیرد. قرار گرفتن در محیطی که افراد در آن احساس آرامش داشته باشند، می تواند بازدهی این روش درمانی را افزایش دهد. در نتیجه آن، بیماران بدون اضطراب و استرس، زیر نظر متخصصان، به راحتی می توانند روش درمانی خود را در پیش بگیرند.

برای انجام اعمال مربوط به طب سوزنی در ترک اعتیاد، به روش خاصی عمل می کنند. این روش طبی برای ترک اعتیاد توسط پزشکان و متخصصان مربوطه روی گوش انجام می شود. به این صورت که با فرو کردن سوزن های بسیار نازک در سطح پوست، عصب های موجود در پوست را تحریک می کنند. استفاده از این طب، با تحریک نقاط مختلف گوش، در بهبود شرایط آن ها برای ترک اعتیاد تاثیر زیادی می گذارد.

قرار دادن سوزن ها در گوش ممکن است چند دقیقه ای زمان ببرد. از طرفی بیمار باید چند دقیقه ای در همان حالت و همان محیط قرار داشته باشد. تمام این مراحل زیرنظر پزشکان و متخصصان و با مشورت آن ها انجام می شوند.

ترک اعتیاد با طب سوزنی

هدف و نقش طب سوزنی در ترک اعتیاد

همانطور که گفته شد در طب سوزنی با تحریک نقاط مختلف که بر روی مغز تاثیر گذار هستند کمک به راحت سازی درمان اعتیاد می کنیم، بعنوان مثال با تحریک نقطه اندورفین که همان مرفین طبیعی بدن است باعث ترشح و در نتیجه افزایش سطح اندورفین می شویم که با اشتیاقی که ایجاد می کند باعث کاهش میل افراد برای مصرف مواد و در نهایت برگشت به زندگی عادی می شود.

هم چنین این روش طبی با متعادل سازی بدن، انرژی و احساسات طبیعی را به بدن باز می گرداند. طب سوزنی، بعد از قطع مصرف مواد، با تاثیراتی که ایجاد می کند، بدن بیماران را به حالت طبیعی خودشان باز می گرداند. به طور کلی درمان با این روش طبی کمک زیادی در روند بهبودی افراد می کند. به عبارتی این طب، در ترمیم عوارض مواد روی افراد تاثیر می گذارد.

جالب است بدانید در روش های انجام این روش طبی، نقاط استفاده از سوزن برای ترک اعتیاد برای هرکس متفاوت است. در حقیقت این نقاط باید طبق نظر پزشکان تشخیص داده شوند تا در درمان و بهبود شرایط بیمار برای ترک اعتیاد تاثیرگذار باشند.

تفاوت و مزایا نسبت به سایر روش های درمان اعتیاد

یکی از بزرگ ترین تفاوت هایی که طب سوزنی با دیگر روش های درمانی دارد، این است که شما در این روش نیازی به خوردن هیچ داروی شیمیایی ندارید. به همین دلیل هم روشی مناسب برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند اعتیاد است. در این روش شما با قرار گرفتن در محیطی آرام و دلنشین، علاوه بر گذراندن دوران درمانی خود، می توانید حتی از روش درمانی خود نیز لذت ببرید. علاوه بر این ها، طب سوزنی روشی به صرفه نسبت به سایر روش های درمانی محسوب می شود زیرا در این روش بسیاری از هزینه های جانبی برای بیماران کسر می شود.

از جمله مزایایی که می توان برای این روش درمانی نام برد، این است که شما در طب سوزنی به هیچ عنوان نیازی به بی هوشی ندارید. این روش، هیچ عوارضی ندارد و برای شما زمان بر و وقت گیر نیست. برای درمان خیلی از بیماری هایی که ممکن است از شما وقت و انرژی زیادی صرف کند، درمان با این طب می تواند راه حل کوتاه تری باشد.

طب سوزنی برای ترک اعتیاد

طب سوزنی چقدر به ترک اعتیاد کمک میکند؟

طبق تجربیات و نگاه از دیدگاه روانشناسی می توان گفت درمان با استفاده از طب سوزنی در ترک اعتیاد، به دلیل تاثیرات روانی که در فرد می گذارد، می تواند دارای اثربخشی بالایی باشد. هم چنین این روش باعث می شود بیماران میل کمتری برای مصرف دارو داشته باشند. از این رو استفاده از این روش درکنار روش های دیگر نیز، مکملی مناسب و مفید برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله اعتیاد است.

در بسیاری از کشورها توانسته اند با استفاده از این روش طبی، به بسیاری از افرادی که گرفتار بیماری اعتیاد هستند، کمک کنند. بسیاری از این موسسات هنوز هم مشغول فعالیت در همین زمینه برای کمک به افراد در ترک اعتیاد هستند.

چرا کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی؟

کلینیک کیمیای رهایی با تیمی مجرب با هدف درمان بیمارانی که نیاز به کمک و درمان دارند تشکیل شده است. کلینیک کیمیای رهایی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از معتبرترین  و شناخته شده ترین مراکز ترک اعتیاد، می تواند راهنمای مناسبی برای گذراندن دوران درمان بیماران باشد.

کلینیک کیمیای رهایی با ارائه خدمات تخصصی گوناگون به شما، به درمان بیماری های مختلف از جمله انواع دخانیات مثل ترک سیگار، قلیان، انواع مواد محرک و توهم زا، الکل، داروهای آرام بخش و… کمک می کند. شما می توانید با اعتماد به این کادر مجرب، مسیر جدیدی را برای ادامه زندگی خود در پیش بگیرید.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (معرفی اعضاء)

مطالبی که باید بخوانید!