بهترین روش ترک ال اس دی، 100% تضمینی با حضور روانشناس

ترک LSD (ال اس دی)

LSD – ال اس دی چیزی نیست جز یک ماده توهم زای خطرناک که در نهایت مصرف کننده را از زندگی طبیعی محروم می کند. 

لازم است قبل از معرفی کلینیک کیمیایی رهایی در خصوص بهترین روش ترک ال اس دی (lsd) مختصری در خصوص این ماده توضیحاتی ارایه شود.

نکات کلیدی در مورد ال اس دی

ال اس دی (LSD) یکی از مواد توهم زا مصنوعی و تغییر دهنده ذهن است که اولین بار در سال 1938 سنتز شد. این ماده به طور مصنوعی از لیزرژیک اسید ساخته شده است که از قارچی که روی دانه‌های غلات رشد می کند تولید شده است.
ماده LSD اعتیاد آور است و استفاده مکرر از آن باعث ایجاد تحمل در فرد می شود. هر چقدر تحمل جسمانی فرد نسبت به LSD افزایش یابد، دوز بیشتری برای ایجاد اثرات LSD نیاز است لذا میل شدید به مصرف LSD ایجاد می شود.

توهمات ناشی از مصرف LSD که از آن به عنوان “سفر” یاد می شود بسته به اندازه دوز مصرفی و نحوه واکنش مغز به LSD دارد. این سفر می تواند یک سفر خوب یا سفر بد باشد. به هیچ وجه نمی توان پیش بینی کرد که آیا کسی تحت تاثیر LSD سفر بد یا خوبی خواهد داشت زیرا هر دو حالت ممکن است رخ دهد. افرادی که LSD مصرف می کنند ممکن است برخی از عوارض طولانی مدت را تجربه کنند که یکی از این عوارض اختلال ادراک مداوم ناشی از توهم زایی این ماده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله LSD چیست؟ را مطالعه کنید

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (مشاهده سایر اعضاء)

آیا ترک LSD ضروری است؟

با توجه به اینکه مصرف LSD ممکن است با رفتارهای وسوسه انگیز غیر قابل کنترل همراه باشد، بنابراین استفاده از آن می تواند روی افرادی که به طور مرتب از آن استفاده می کنند، اثرات مخربی داشته باشد. اثرات روان گردان LSD می تواند سبب افزایش موقعیت‌های خطرناک برای فرد شود. برخی از اثرات مخرب عبارتند از:

 1. تغییرات در تجربیات حسی
 2. توهمات شنیداری و دیداری
 3. تغییرات در شناخت زمان و مکان

با توجه به اینکه LSD وسوسه فیزیکی جدی مانند مواد مخدر مانند هروئین و کوکائین ایجاد نمی کند، اما اثرات مصرف و تجربه‌هایی که در طول “سفر” ایجاد می شود، علی رغم پیامدهای نامطلوبی که دارد، می تواند فرد را به مصرف مداوم تشویق کند. LSD همچنین به دلیل تحملی که ایجاد می کند سبب می شود فرد بیشتر و بیشتر از آن استفاده کند. در این موارد ارائه رویکردهای درمانی حیاتی است. اگر فرد تحت درمان و ترک LSD قرار نگیرد ممکن است خطرات جسمی و روانی ایجاد شود که در زیر شرح داده است:

 1. حالت تهوع
 2. افزایش ضربان قلب
 3. سرگیجه
 4. تغییرات دمای بدن
 5. تغییرات عاطفی ناگهانی (تغییر سرخوشی به بی قراری)

یک اثر طولانی مدت نادر اما بسیار نگران کننده استفاده از LSD اختلال ادراک مداوم توهم زا است. اختلال ادراک توهم زا یک وضعیت طولانی مدت است که با فلش بک‌های خود به خودی یادآور تجربیات سفر می شود. این وضعیت در طیف گسترده از افراد بین 5 الی 50 درصد رخ می دهد.

آیا ال اس دی اعتیاد آور است؟
در یک کلام بله!
LSD مانند برخی دیگر از مواد توهم زا مانند PCP یا موادی مانند (کوکائین، هروئین، الکل) باعث ایجاد وسوسه مصرف و وابستگی روانی در فرد می شود. دلیل این امر آن است که مصرف LSD تغییرات شیمیایی در مغز ایجاد می کند که باعث ولع و وسوسه مصرف مجدد در فرد می شود.

LSD چگونه بر مغز اثر می گذارد؟
اگرچه LSD برای دهه‌ها به صورت تفریحی و سرگرمی مورد استفاده قرار می گرفت اما دانشمندان به تازگی درک کرده‌اند که چگونه بر مغز انسان تاثیرات توهم زا ایجاد می کند. یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که LSD با پروتئینی که در مغز گیرنده انتقال دهنده عصبی سروتونین است، ارتباط برقرار می کند و از این رو روی مغز تاثیر می گذارد.
سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که بر خلق و خو افراد اثر می گذارد و اثر تنظیم کننده رفتار را برعهده دارد. تغییرات سروتونین می تواند روی خلق و خوی افراد، میل جنسی، دمای بدن و کنترل ماهیچه‌ها تاثیر بگذارد.
استفاده کنندگان LSD معمولا بعد از 30 تا 60 دقیقه اثرات آن را احساس می کنند. تغییرات حسی و تغییرات در بوها، صداها و مناظر ایجاد می شود که ممکن است 6 تا 12 ساعت طول بکشد. 4 ساعت اول که بیشترین تاثیر LSD وجود دارد، یک Tripیا سفر نامیده می شود. در طول سفر ممکن است فرد تمام تصورات واقعی خود را از دست بدهد و خطراتی مانند تصادف یا پرش از ارتفاع بدون درک خطرات احتمالی را انجام دهد.

علائم سوءمصرف ال اس دی

عوارض جانبی شایع مصرف LSD

عوارض جانبی فیزیکی مصرف LSD

اثرات بلند مدت LSD

تقویت حسی (مانند تقویت صداها و رنگ‌ها و دیدن اجسام به شکل دیگری)

گشادی مردمک چشم ها

دوره‌های روان پریشی طولانی مدت

هذیان

افزایش فشار خون

فلش بک‌های شدید و مکرر به تجربیات سفر

توهمات بصری(توهمات دیداری و شنیداری واضح که مصرف کننده از غیر واقعی بودن آن‌ها آگاه است.)

حالت تهوع و تشنج

 

بیگانگی با شخصیت خود (زوال شخصیت)

ضعف

 

Synesthesia حس آمیزی (“شنیدن” رنگ‌ها و “دیدن” صدا ها)

ضعف عضلات و لرزش

 

احساس تفکیک و تجزیه (شخصیت چند گانه، فراموشی)

بالا رفتن دمای بدن

 

اضطراب

عرق کردن

 

اختلال در درک زمان، فواصل و وزن (احساس معلق بودن یا تحت فشار بودن) و فاصله بین اشیا محیط

کم اشتهایی

 

وحشت زدگی (احساسات و افکار وحشت انگیز)

خستگی

 

ترس از دست دادن کنترل خود

آسیب دیدن مهارت‌های حرکتی (اختلال تعادل)

 

ترس از دیوانگی و مرگ

سرگیجه و گرگرفتگی

 

ناامیدی

تاری دید

 

افسردگی

سوزن سوزن شدن انگشتان دست و پا

 
 

خشک شدن دهان

 
 

بی خوابی

 
 

تغییرات شدید خلقی

 

اوردوز LSD

اوردوز ال اس دی زمانی رخ می دهد که فرد مقدار زیادی اسید به طور ناگهانی مصرقف کند. اوردوز با عارضه جانبی خطرناک همراه است. برخی از مصرف کنندگان به دلیل اینکه به طور کلی از دنیای واقعی جدا می شوند، دست به کارهای خطرناک مانند سقوط از ارتفاع و یا پرت شدن از ماشین انجام دهند که این موارد ممکن است منجر به مرگ شود.

علائم اوردوز LSD

 • رفتار پرخطر یا خشونت‌آمیز
 • روان‌پریشی
 • تشنج

بهترین روش ترک ال اس دی

رویکردهای درمانی متفاوتی برای ترک LSD وجود دارد و برنامه سرپایی درمان متناسب با شرایط بیمار انتخاب می شود. همچنین روان درمانی و دارو درمانی دو رویکرد درمانی اصلی است که برای ترک LSD ( ترک ال اس دی ) مورد استفاده قرار می گیرد. مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی با بهره مندی از تیم متخصص و با تجربه در زمینه ترک اعتیاد مواد مخدر و مواد توهم زا نقش مهمی در ارائه بهترین روش ترک ال اس دی دارند. LSD با رویکردهای درمانی مانند روان درمانی و یا دارو درمانی تحت درمان قرار می گیرد.

سم زدایی ال اس دی چیست؟

سم زدایی LSD رویکرد پزشکی برای پاکسازی این ماده از بدن است. سم زدایی دارویی تدریجی یا سریع براساس شرایط فرد مصرف کننده انجام می شود.

کلینیک ترک ال اس دی کیمیای رهایی

مرکز ترک ال اس دی کیمیای رهایی ارائه دهنده خدمات درمانی چند جانبه مانند:

• دارو ‌درمانی

• روان درمانی

طب سوزنی

طب سنتی

خانواده درمانی

گروه درمانی

• روان درمانی حمایتی ( روانشناس پشتیبان)

در این مرکز، یک برنامه کلی جهت ترک LSD پیاده سازی می شود. متخصصین کلینیک کیمیای رهایی با بهره مندی از آموزش و دوره‌های متعدد تجربه کافی در زمینه ترک مواد مخدر، مواد توهم زا و مواد روان گردان را کسب کرده‌اند و می توانند برنامه چند وجهی درمان را به صورت ساختار یافته برای بیماران اجرا کنند.

ترک LSD نیازمند دانش قوی و هوش کافی برای مشتاق کردن افراد برای ادامه درمان است.

رویکردهای درمانی مانند دارو درمانی و روان درمانی و همچنین طب سنتی و غیره که در مرکز کیمیای رهایی استفاده می شود متناسب با نیازهای شخص و شرایط سلامت فیزیکی، جسمی و روانی وی است. در این خدمات برای هر فردی روش درمانی مجزایی طراحی و پیاده سازی می شود.

بهترین راه درمان وابستگی به ال اس دی در مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی

در بخش زیر بهترین و سریعترین روش ترک ال اس دی که در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی به کار گرفته می شود را بیان می کنیم.

دارو درمانی در ترک ال اس دی

شناخت مراکز و مواد شیمایی مغزی درگیر در وابستگی به ماده توهم زا LSD برای مدیریت مشکلات خاص در دوره درمان موثر واقع می شود. پزشک درمانگر در مرکز کلینیک کیمیای رهایی در مراحل مختلف اعم از شروع پرهیز، پیشگیری از عود؛ دارو درمانی مناسب را در صورت صلاحدید ترک LSD تجویز می کند.

روان درمانی در ترک LSD

روان درمانی با بهره گیری از تکنیک‌های گفتار درمانی برای کمک به افرادی که دچار اختلالات روانی ناشی از مصرف LSD شده‌اند، مورد استفاده قرار می گیرد. روان درمانی به حل مشکلاتی مانند آسیب روحی، اختلالات روانی خاص مانند اضطراب و افسردگی  و غیره کمک می کند.

طب سوزنی در ترک LSD

طب سوزنی به همراه سایر روش‌های درمانی دیگر جهت درمان و رفع وابستگی به LSD استفاده می شود و در کاهش علایم جسمی و روانی و کاهش میزان وسوسه و ولع و کنترل آن نقش بسزایی دارد.

طب سنتی در ترک LSD

پزشک درمانگر مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی با تجویز داروهای سنتی مناسب و رژیم‌های غذایی سالم به فرد بیمار کمک می کند تا تعادل مزاج خود را حفظ کند و خلق وخوی وی نیز هنگام ترک LSD تثبیت شود.

خانواده درمانی و آموزش خانواده جهت درمان LSD

مصرف مواد توهم زا مانند LSD و عوارض جانبی آن به خانواده افراد آسیب‌های جدی وارد می کند. یکی دیگر از رویکردهای درمانی مورد حمایت برای ترک LSD خانواده درمانی است. انجمن روانشناسی آمریکا هدف خانواده درمانی را راهی برای افزایش انطباق افراد در درمان سو مصرف مواد با مشارکت مناسب خانواده و جامعه توصیف می کند. در خانواده درمانی بر رویکردهایی تاکید می شود که اعضای خانواده از در کنار هم بودن لذت ببرند و ثبات رفتاری و رابطه در خانواده تحکیم شود. خانواده درمانی تاثیر مثبت و غیر مستقیمی روی فرد دارد.

گروه درمانی در درمان ال اس دی ( LSD)

گروه درمانی به دلیل موثر و کارآمد بودن و همچنین ارزان و مقرون به صرفه بودن شیوه‌ای مفید جهت ترک LSD است. در گروه درمانی، یک متخصص حرفه‌ای برخی از اعضا را انتخاب کرده و گروهی را جهت حمایت متقابل در جهت تسکین علائم روانی و حمایتی افراد هم تراز فراهم می کند.

روان درمانی حمایتی (روانشناس پشتیبان) در درمان LSD

روان درمانی حمایتی نوعی روان درمانی است که از تکنیک‌هایی برای تقویت اقدامات و روش‌های غیر دارویی استفاده می کند. روان درمانی حمایتی برای افرادی که در بحران حاد مانند اثرات ناشی از مصرف ال اس دی قرار دارند مفید واقع شده و در ترک LSD کمک می کند.

این نوع تکنیک و ایجاد رابطه‌ای درمانی به عنوان پشتیبان جهت انگیزه فرد برای درمان و قطع مصرف بسیار موثر است و این امکان را فراهم می کند تا شخص خارج از زمان جلسات درمانی خود ارتباط‌ اش را با مرکز درمانی خود قطع نکند و در مواقع اورژانسی و بحران با روانشناس پشتیبان خود در ارتباط باشد.

امتیازات و ویژگی های خدمات LSD در کلینیک کیمیای رهایی

بر اساس آنچه در مورد بهترین روش ترک ال اس دی ذکر شد، خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی داری چند ویژگی و امتیاز خاص است که در سایر مراکز ترک اعتیاد، به ندرت مشاهده می شود. این ویژگی ها عبارتند از :

 1. درمان همه جانبه با استفاده از انواع رویکردهای موجود
 2. استفاده از متخصصین با تجربه و مسلط به دانش روز دنیا جهت ترک LSD
 3. فضایی گرم و صمیمی بدون استرس و اضطراب
 4. حمایت و پشتیبانی گروه درمانی تا پایان درمان

دارو درمانی در ترک اعتیاد

دارو درمانی یا فارماکوتراپی اصطلاحی است که برای استفاده از انواع دارو، در درمان بیماری ها به کار می رود. (بیشتر بخوانید)

دارو درمانی در ترک اعتیاد

یکی از کاربردهای بسیار مؤثر دارو در جامعه استفاده از دارو درمانی در ترک اعتیاد است . این فرایند زیر نظر متخصصان و با تجویز داروی مناسب و با در نظر گرفتن واکنش های بدن انجام می شود
اینجا کلیک کنید

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

در حقیقت رژیم درمانی به منظور پیشگیری از بیماری و درمان آن با هدف استفاده صحیح از مواد غذایی صورت می گیرد. (بیشتر بخوانید)

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

هر آنچه که در طول روز آشامیده و یا خورده می شود، نقش مهمی در سلامت شخص دارد. مخصوصاً هنگامی که فرد مصرف کننده مواد نیز باشد.
اینجا کلیک کنید

طب سوزنی در ترک اعتیاد

در طب سوزنی با تحریک نقاط مختلف که بر روی مغز تاثیر گذار هستند کمک به راحت سازی درمان اعتیاد می کنیم. (بیشتر بخوانید)

طب سوزنی در ترک اعتیاد

طب سوزنی، روش درمانی از شاخه های طب چینی است که قدمت بالایی دارد. در طب سوزنی، سوزن های ریزی را در بدن افراد قرار می دهند تا باعث تعادل سازی انرژی های داخل بدن او شود
اینجا کلیک کنید

طب سنتی در ترک اعتیاد

طب سنتی در ترک اعتیاد، یک روش گیاهی و بدون خطر است. در این روش خبری از مواد شیمیایی و مضر نخواهد بود. (بیشتر بخوانید)

طب سنتی در ترک اعتیاد

مدت ها است که طب سنتی در ترک اعتیاد جایگاه بسیار ویژه ای پیدا کرده است. افرادی که انواع مواد اعتیاد آور را مصرف میکنند، طبع و مزاج شان دچار تغییر میشود.
اینجا کلیک کنید