کلینیک کیمیای رهایی مرکز معتبر و مجاز برای درمان سوء مصرف مواد
لگوی سایت کیمیای رهایی (ترک اعتیاد)
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترک ناس : بهترین روش ترک مواد مخدر ناس + مشاوره رایگان

ترک ناس

ناس چیست؟

بهترین روش ترک ناس: ناس یک ماده مخدر و گیاهی است که از برگ گیاه تنباکو به دست آورده می شود. این ماده مخدر گیاهی، سبز رنگ است و دارای عطر تند و نا مطبوعی می باشد. منشا ناس کشور افغانستان است. البته اغلب این گیاه در این کشور کشت میشود اما در سایر مناطق و کشور ها نیز وجود دارد. متاسفانه در راستای رواج این ماده گیاهی، ترک ناس به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.

 • ترک ناس یک اقدام دشوار است؛ چرا که با مصرف این ماده حالت سرخوشی به وجود می آید.
 • مصرف ناس برای افراد به یک عادت همیشگی تبدیل می شود؛ در نتیجه افراد برای طولانی مدت گرفتار آن می شوند.
 • ماده مخدر ناس با سایر مواد ترکیب می شود که عوارض آن را چند برابر می کند.
 • ناس را با سایر مواد شیمیایی و مخدر دیگر ترکیب می کنند تا عطر و طعم آن تغییر کند. با این اقدام افراد از آن لذت بیشتری می برند و جذابیت بیشتری برای آنها پیدا می کند.
ویدیو معرفی کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی و خدمات این مرکز
پخش ویدیو

طریقه مصرف ناس

ناس در داخل دهان، زیر گونه یا لب قرار داده می شود. به دلیل وجود مواد قلیایی در ناس، PH دهان را تغییر داده و سبب افزایش جذب از طریق دهان می شود.

عوارض مصرف ناس:

ناس، یکی از مواد مخدر بسیار خطرناک می باشد؛ که متاسفانه بسیار رایج شده است. ناس عوارض مصرف بسیار زیادی دارد. با مصرف این ماده گیاهی، مشکلات گوناگونی برای افراد به وجود می آید. عوارض مصرف ناس می تواند بسیار خطرناک و حتی غیر قابل جبران باشد. شاید در نگاه اول به نظر برسد که مصرف این ماده گیاهی مشکلی ندارد. اما بدانید ترکیبات موجود در این ماده گیاهی و ترکیب آن با سایر مواد بسیار مشکل آفرین خواهد بود. موارد زیر به برخی از عوارض مصرف ناس اشاره میکند.

ایجاد سرگیجه و تهوع:

ایجاد سرگیجه و حالت تهوع از عوارض مصرف ناس هستند. با مصرف این ماده گیاهی دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوید. این عوارض می تواند برای کوتاه مدت رخ دهد. اما اگر مصرف آن ادامه داشته باشد و طولانی شود؛ سرگیجه ها شدید تر و دردناک تر خواهند بود.

عدم تعادل در حرکات و رفتار ها:

بی تعادلی در حرکات و رفتار ها از عوارض مصرف ناس می باشد؛ که این عوارض بسیار شایع هستند. با ورود ماده مخدر ناس به بدن؛ فعالیت مغز و ارسال پیام ها دچار اختلال می شود. در این صورت فرد رفتار های غیر عادی خواهد داشت. وقتی بدن به این ماده اعتیاد پیدا کند؛ دیگر نمی تواند مانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دهد. ارسال پیام به اندام های مختلف بدن دچار اختلال می شود و در نتیجه فرد دیگر تعادلی بر بدن و رفتار های خود نخواهد داشت.

اختلال در خواب:

از عوارض مصرف ناس، می توان به ایجاد اختلال در خواب اشاره کرد. با مصرف این ماده تعادلات شما به هم می ریزد و دیگر نمی توانید مانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دهید. همچنین این ماده بر روی مغز شما تاثیر می گذارد و خواب شما دچار مشکل می شود. با ورود ناس به خون، ترشح هورمون های خواب با مشکل مواجه خواهد شد، در نتیجه دیگر خواب راحتی نخواهید داشت.

ابتلا به بیماری های دهانی:

ابتلا به بسیاری از بیماری های دهانی می تواند از دیگر عوارض مصرف ناس باشد. برای آن که این ماده گیاهی مصرف شود؛ باید وارد دهان شود. در نتیجه ترکیبات شیمیایی و مضر آن برای سلامت دهان و دندان مضر خواهد بود. ترکیبات ناس بر روی لثه، دندان ها و سایر نقاط دهان تاثیر می گذارد. این ماده می تواند باعث ایجاد انواع بیماری ها و از بین رفتن دندان ها و لثه شود.

وابستگی شدید و سخت شدن ترک ناس:

ترک ناس پس از مصرف طولانی مدت بسیار دشوار است. در واقع با مصرف این ماده بدن به آن وابستگی شدید پیدا می کند و ترک آن بسیار سخت خواهد بود. وابستگی به این ماده به صورت روحی و روانی خواهد بود. در صورت عدم مصرف آن بدن شما به آن واکنش نشان می دهد. تعادلات روحی و روانی خود را از دست می دهید و دچار مشکلات فراوانی می شوید. پس از مصرف طولانی مدت،  بدن شما نیاز دارد تا از این ماده به طور مداوم و مرتب استفاده کند. در غیر این  صورت؛ اختلالات زیادی برای شما و فعالیت های بدنتان رخ می دهد.

ابتلا به بیماری های شدید و سرطان ها:

از عوارض مصرف ناس برای طولانی مدت، می توان به ابتلا به انواع سرطان های دهانی، نارسایی های کلیوی، مشکلات تنفسی و … اشاره کرد. تاثیر این ماده بر روی اندام های مختلف بدن بسیار زیاد است. وجود این ماده گیاهی خطرناک می تواند زمینه را برای ابتلای فرد به سرطان و بیماری های حاد فراهم کند. شاید ماده مخدر ناس لذت و سرخوشی کوتاه را برای افراد فراهم کند؛ اما مضرات بلند مدتی نیز برای افراد در پی خواهد داشت.

سایر عوارض مصرف ناس:

ترک ناس و قطع مصرف آن در زمان مناسب، می تواند از ابتلای افراد به انواع بیماری ها و مشکلات جلوگیری کند. ترکیبات موجود در این ماده گیاهی، می تواند زمینه بروز انواع بیماری ها را فراهم کند که حتی در مواردی غیر قابل جبران هستند. مشکلات کلیوی، تنفسی، اختلالات خواب، ابتلا به فشار خون و دیابت، پوسیدگی دندان ها، سرطان لثه و … از دیگر عوارض مصرف ناس هستند. بهتر است بدانید تولید این ماده ی گیاهی با هدف خاصی صورت می گیرد که به نفع افراد نیست. شناخت عوارض سوء این ماده، می تواند زمینه را برای ترک ناس فراهم سازد. برای آن که از این عوارض دور بمانید، همچنین زندگی و بدن سالمی داشته باشید؛ بهتر است برای درمان اعتیاد به ناس هرچه سریعتر اقدام کنید.

آیا ناس تست اعتیاد را مثبت می کند؟

این سوال بستگی به میزان مصرف و ماده مصرفی دارد. تست اعتیاد برای استخدام و ازدواج انجام می شود که اگر میزان مصرف زیاد باشد، ممکن است در جواب آزمایش تاثیر داشته باشد.

ترک ناس چند روز طول می کشد؟

 • در مرحله اول برای ترک ناس، فرد باید از نظر روانی آمادگی داشته باشد و قبول کند که می تواند آن را ترک کند. آمادگی فرد در دوران درمان اعتیاد به ناس بسیار مهم است. آمادگی کامل روانی، به زمان نیاز دارد و هر چه فرد آمادگی بیشتری داشته باشد؛ دوره ترک آسان تری نیز خواهد داشت. مدت زمان آمادگی فرد برای ترک ناس، باز هم به اراده و خواست فرد بستگی دارد. معمولا افراد می توانند حداکثر تا 1 ماه این آمادگی برای ترک روانی را برای خود ایجاد کنند.
 • از مهم ترین مراحل درمان اعتیاد ناس این است که به یک مشاور و یا پزشک مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت شما و میزان اعتیاد شما به ناس، راهکار هایی را ارائه می دهد. همچنین در این مرحله با توجه به تشخیص پزشک، میزان مصرف ناس برای شما کاهش می یابد.
 • مدت زمان ترک ناس برای هر فرد متفاوت است و با توجه به بدن او و توانایی او برای ترک مشخص می شود. در برخی از افراد این مدت زمان می تواند 2 الی 3 ماه باشد. اما برخی دیگر در مدت زمان یکساله و حتی بیشتر می توانند برای ترک ناس اقدام کنند.

بهترین روش ترک ناس 

یافتن بهترین روش ترک ناس می تواند به افراد کمک کند. یافتن روش های مناسب درمانی می تواند افراد را از شر این ماده خطرناک و مضر خلاص کند. موارد زیر به برخی از رویکردهای درمانی برای ترک اعتیاد به ناس اشاره میکند که بسیار مفید نیز می باشند.

ارتباط با یک پزشک متخصص

در زمان ترک ناس، بهتر است با یک پزشک و یا مشاور متخصص در این زمینه ارتباط داشته باشید. این فرد در این زمینه اطلاعات مفید فراوانی دارد که می تواند به شما کمک کند. همچنین یک پزشک می تواند راه های درست و یا نادرست را در این مسیر به شما نشان دهد.

دوری از افراد معتاد

فرد در زمان ترک ناس و یا حتی قبل از اقدام به درمان، باید از افرادی که به این ماده اعتیاد دارند دوری کند. دوری از افراد معتاد و یا افرادی که فرد را به مصرف ناس ترغیب کرده اند؛ گام بسیار مهمی است. همچنین لازم است تا از ورود به مکان هایی که مصرف مواد در آن اتفاق می افتد، جلوگیری شود.

استفاده از جایگزین های غذایی

در زمان ترک زیر نظر مشاور برای خود از جایگزین های غذایی دیگری استفاده کنید. استفاده از مواد غذایی و خوراکی های انرژی زا و مفید می تواند باعث شود تا میل شما برای مصرف ناس کاهش پیدا کند.

سرگرم کردن خود

یکی از رویکردهای درمانی برای درمان ناس، این است که فرد خود را به کارهای مفید سرگرم کند. ورزش کردن، سفر رفتن، قرار گرفتن در جمع خانواده، انتخاب تفریحات سالم و … می تواند ذهن شما را برای ترک ناس آماده کند. همچنین با ورزش کردن، آمادگی جسمانی شما نیز برای ترک افزایش پیدا خواهد کرد. و در آخر بهتر است برای ترک ناس، به خود باور داشته باشید و برای خود هدف های مشخصی را انتخاب کنید.

علائم ترک ناس:

در زمان ترک ناس با نشانه ها و علائمی روبرو خواهید شد. برای آن که علائم ترک ناس در زمان ترک؛ به بهترین شکل مدیریت شوند، باید از یک فرد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. یکی از علائم ترک ناس، این است که شما در این زمان وابستگی شدیدی به آن پیدا خواهید کرد. در واقع در زمان ترک، شما بیشترین میزان اعتیاد به این ماده را دارید. از دیگر علائم بارز ترک ناس این است که شما دچار اختلالات روحی و روانی و یا حتی افسردگی می شوید. افکار منفی فراوانی به سراغ شما می آیند. نگران نباشید؛ این موارد از علائم ترک ناس هستند؛ که معمولا طبیعی نیز می باشند. برای رفع این علائم، بهترین کار این است که زیر نظر پزشک و یا مشاور ترک ماده مخدر قرار بگیرید.

عوارض ترک ناس:

برای رهایی و درمان اعتیاد به ناس، قطعا باید برخی از سختی ها را نیز تحمل کنید. افرادی که اعتیاد شدید به ماده مخدر ناس را دارند؛ عوارض ترک ناس برای آنها شدید تر بروز می کند. در دوره درمان اعتیاد، افراد با عوارض گوناگونی روبرو خواهند شد. موارد زیر برخی از عوارض ترک ناس هستند.

بدن درد:

در مدت زمان ترک ناس ممکن است که افراد دچار بدن درد های شدیدی شوند. علت این بدن درد ها به تخلیه ناس از بدن باز می گردد. در واقع بدن در مرحله سم زدایی است. این بدن درد ها با کمک دارو و طی شدن دوره درمان از بین خواهد رفت.

تغییرات بدنی:

در دوره درمان ناس، بدن افراد دچار تغییراتی می شود. برای مثال ممکن است افراد در این دوره دچار کاهش و یا حتی افزایش وزن شوند. که می تواند علت این موارد؛ مصرف دارو و یا تغییر عادت های غذایی باشد. همچنین ممکن است پوست شما در دوران ترک، تغییر کند و یا تیره شود.

لرزش و اختلال در  خواب:

از دیگر عوارض ترک ناس که موقتی است، ایجاد لرزش در بدن افراد می باشد. ممکن است بدن افراد در زمان ترک و سم زدایی دچار لرزش شود. این لرزش ها موقتی است و با مصرف دارو و مواد غذایی سالم از بین می روند. ممکن است خواب برخی از افراد در زمان ترک این ماده مخدر گیاهی دچار اختلال شود. این اختلال به اعتیاد آن ها به ناس باز می گردد. با ترک کردن ناس، این اختلال نیز درمان می شود. عوارض ترک ناس در دوران درمان بسیار طبیعی است. پس از ترک این ماده، این عوارض به طور کلی درمان خواهند شد و از بین می روند. پس نگران این عوارض در زمان ترک اعتیاد به مواد نباشید.

کلام آخر:

ما در کلینیک ترک ناس کیمیای رهایی می کوشیم تا با ارائه بهترین و سریعترین روش ترک ناس با به روز ترین متد دنیا و مجرب ترین کادر درمانی شما را در رهایی از این مخدر یاری رسانیم. پزشکان، مشاوران و همه کادر مرکز ترک ناس کیمیای رهایی در تمام مراحل ترک کنار شما هستند تا این امر سخت را برای شما آسان و راحت کنند. نجات از دام اعتیاد را با کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی تجریه کنید.

سوالات متداول درباره ترک ناس:

 • آیا با کنار گذاری ناس به دندان ها و لثه ها آسیب وارد می شود؟

خیر، این موضوع یک باور غلط است که با مصرف ناس می توان به استحکام دندان ها و لثه ها کمک کرد. بالعکس؛ مصرف ناس سبب از بین رفتن سلامت دهان و دندان می شود.

 • ترک ناس در موارد حاد سبب مرگ می شود؟

خیر، این موضوع صحت ندارد. افراد می توانند با کمک یک متخصص، پزشک و مشاور روند درمان و ترک ناس خود را بدون هیچ مشکل و عارضه ای پیش ببرند.

 • آیا ناس باعث لاغری می شود؟

  ناس با ایجاد مشکلات گوارشی فراون به تدریج اشتها فرد را کم می کند. مصرف ناس با تهوع، استفراغ و لاغری مفرط همراه است.

 • عوارض ناس بر رابطه زناشویی؟

  ناس روی میل جنسی افراد تاثیر منفی می گذارد و مشکلاتی جدی در باروری ایجاد می کند.

 • عوارض ناس بر اسپرم؟

  غلظت اسپرم و سالم بودن آن ها شرط اصلی برای بارور کردن تخمک است. اما ناس با تاثیر منفی روی مورفولوژی و ساختار آن قدرت باروری اسپرم ها را کاهش می دهد.

 • عوارض ناس در بارداری؟

  مصرف ناس می تواند بر سلامت جنین تاثیر منفی گذاشته و سبب تولد نوزادان نارس و یا حتی مرگ آن ها شود.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (مشاهده سایر اعضاء)

برخی از خدمات کلینک:

دارو درمانی در ترک اعتیاد

دارو درمانی یا فارماکوتراپی اصطلاحی است که برای استفاده از انواع دارو، در درمان بیماری ها به کار می رود. (بیشتر بخوانید)

دارو درمانی در ترک اعتیاد

یکی از کاربردهای بسیار مؤثر دارو در جامعه استفاده از دارو درمانی در ترک اعتیاد است . این فرایند زیر نظر متخصصان و با تجویز داروی مناسب و با در نظر گرفتن واکنش های بدن انجام می شود
اینجا کلیک کنید

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

در حقیقت رژیم درمانی به منظور پیشگیری از بیماری و درمان آن با هدف استفاده صحیح از مواد غذایی صورت می گیرد. (بیشتر بخوانید)

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

هر آنچه که در طول روز آشامیده و یا خورده می شود، نقش مهمی در سلامت شخص دارد. مخصوصاً هنگامی که فرد مصرف کننده مواد نیز باشد.
اینجا کلیک کنید

طب سوزنی در ترک اعتیاد

در طب سوزنی با تحریک نقاط مختلف که بر روی مغز تاثیر گذار هستند کمک به راحت سازی درمان اعتیاد می کنیم. (بیشتر بخوانید)

طب سوزنی در ترک اعتیاد

طب سوزنی، روش درمانی از شاخه های طب چینی است که قدمت بالایی دارد. در طب سوزنی، سوزن های ریزی را در بدن افراد قرار می دهند تا باعث تعادل سازی انرژی های داخل بدن او شود
اینجا کلیک کنید

طب سنتی در ترک اعتیاد

طب سنتی در ترک اعتیاد، یک روش گیاهی و بدون خطر است. در این روش خبری از مواد شیمیایی و مضر نخواهد بود. (بیشتر بخوانید)

طب سنتی در ترک اعتیاد

مدت ها است که طب سنتی در ترک اعتیاد جایگاه بسیار ویژه ای پیدا کرده است. افرادی که انواع مواد اعتیاد آور را مصرف میکنند، طبع و مزاج شان دچار تغییر میشود.
اینجا کلیک کنید