لگوی سایت کیمیای رهایی (ترک اعتیاد)
کلینیک کیمیای رهایی مرکز معتبر و مجاز برای درمان سوء مصرف مواد
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترک ماشروم : از بین بردن و ترک فوری اثر مجیک ماشروم + مشاوره

ماشروم مواد مخدر

ما در این مقاله تلاش کرده ایم بهترین روش ترک ماشروم و مضرات آن اشاره کرده ایم اگر بعد از 5 دقیقه زمان خود را صرف این مقاله کنید، به شما قول می دهیم که برای ترک ماشروم تصمیم جدی می گیرید. در نظر داشته باشید که ناگفته هایی در مورد این ماده توهم زای خطرناک وجود دارد که باید بدانید. با ما همراه باشید.

ماشروم چیست؟

قارچ سیلوسایبین نوعی داروی توهم زا است که معمولا به طور طبیعی در اروپا، مکزیک و ایالات متحده رشد می کند. قارچ ماشروم با خواص توهم زا می تواند باعث آسیب شود و ماده ای است که طبق کنوانسیون 1971 سازمان ملل که در مورد روان گردان وجود دارد، پتانسیل بالایی برای سوء مصرف دارد.

ماشروم به دلیل اثرات تغییر دهنده در ادراک  که مشابه اثرات ال اس دی در مغز و بدن است، شناخته شده اند. توهمات و سایر اثرات ماشروم معمولا در عرض 30 دقیقه شروع می شود و بین 4 تا 6 ساعت طول می کشد. به طور کلی ماشروم وابستگی روانی ایجاد کرده است و برای ترک و همچنین قطع مصرف به مراقبت پزشکی نیاز دارد.

ویدیو معرفی کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی و خدمات این مرکز
پخش ویدیو

 

انواع مجیک ماشروم

نزدیک 200 گونه قارچ روانگردان ماشروم وجود دارد که در سرتاسر این کره خاکی گسترده شده است. هر کدام از این گونه ها نام های مختلفی دارند. رایج ترین قارچ های روانگردان شامل:

 • سیلوسایبین
 • ژیمنوپیلوس
 • پانائولوس
 • کوپلندیا

به طور کلی قارچ های روانگردان با ظاهر هاگ تیره و آبششی هستند که در مناطق خاصی مانند نواحی گرمسیر و نیمه گرمسیری رشد می کنند.

مخدر ماشروم

اثرات ماشروم روی مغز

اثرات شدید ماشروم روی مغز سبب توهم زایی می شود و باید تحت سم زدایی پزشکی قرار گیرد تا سطح سروتونین به حالت عادی بازگردد. قارچ های جادویی حاوی ماده شیمایی به نام پسیلوسیبین هستند. این ماده اصلی موجود در قارچ همان چیزی است که در واقع باعث توهمات حسی می شود. اما در داخل مغز چه اتفاقی می افتد و قارچ ها چگونه اثرات خود را روی مغز ایجاد می کنند؟

 • تحقیقات علمی نشان داده است که قارچ های جادویی اثرات خود را با ایجاد ارتباط بیش از حد بین عملکردهای مغز ایجاد می کنند. به عبارتی استفاده از قارچ های توهم زا باعث تشدید ارتباط بین مناطق مختلف مغز می شود.
 • سیلوسایبین یک ماده شیمیایی موجود در قارچ های توهم زا با اتصال با گیرنده های مشابهی در مغز که انتقال دهنده عصبی سروتونین است عمل می کند. این اتصال به قارچ ها اجازه می دهد که با نواحی مغزی که خلق و خو و احساسات فیزیکی را تنظیم می کند، تداخل داشته باشند.
 • اختلال ادراک متداوم توهم زا ممکن است بر روی افرادی که ماشروم مصرف می کند تاثیر بگذارد. HPPD ممکن است گاهی اوقات به اشتباه به عنوان سکته مغزی و یا تومور مغزی تشخیص داده شود.

ماشروم مجیک

عوارض جانبی بلند مدت ماشروم

اثرات قارچ مجیک ماشروم در افراد مختلف اثرات و عوارض متفاوتی ایجاد می کند. در حالی که برخی از افراد ممکن است تجربه یک سفر خوب را داشته باشند اما ممکن است در افراد بسیاری یک سفر بد همراه با پارانویا ایجاد شود.

تحقیقات پزشکی نشان داده است که مصرف بالای سیلوسایبین فقط برای چند ساعت یک تجربه رنگارنگ و روانگردان ایجاد نمی کند! بلکه احساسات ناخوشایند آن تا مدت های زیادی همراه فرد است. استفاده مکرر از قارچ باعث تغییرات عصبی می شود که ممکن است تا یک سال طول بکشد تا به حالت عادی برگردد.

عوارض جانبی بلند مدت ماشروم:

 1. اضطراب
 2. توهمات شنیداری و دیداری
 3. کاهش انگیزه
 4. خواب آلودگی
 5. فلاش بک ها
 6. حافظه ضعیف
 7. عدم هماهنگی
 8. حالت تهوع
 9. وحشت
 10. تغییرات سریع خلقی
 11. استفراغ
 12. ضعف
 13. خطر اثرات مصرف بیش از حد ماشروم به دلیل وابستگی

در برخی موارد در صورت مصرف بیش از حد ماشروم یا استفاده طولانی مدت از آن ها، ممکن است فرد دچار فروپاشی روانی حاد شود. در طول این حالت، تمایز واقعیت از توهم غیرممکن خواهد بود.

مواد مخدر قارچ ماشروم

علائم ترک روحی روانی

علائم ترک روحی روانی ماشروم روی احساسات فرد اثر می گذارد و ممکن است سبب علائم زیر شود:

 1. نوسانات خلقی شدید
 2. روان پریشی
 3. خشم
 4. مشکلات گفتاری

این علائم به کمک متخصصان پزشکی و روانشناسان قابل درمان است که در مورد مسائل اعتیاد آموزش دیده اند.

با توجه به اینکه اعتیاد به روش های مختلفی روی جسم و روان فرد اثر می گذارد بنابراین باید ترک ماشروم تحت نظر پزشک مجرب و روان شناسان با تجربه انجام شود تا موفقیت آمیز باشد.

عوارض ماشروم

ترک ماشروم

برای افرادی که سعی در ترک ماشروم دارند باید درمان های اصولی و استاندارد تحت نظارت پزشک انجام شود. برای مثال درمان دارویی و یا درمان روانشناسی از رویکردهای مهم برای درمان و ترک ماشروم است.

اثرات ماشروم

بهترین روش ترک ماشروم

در ادامه در مورد هر یک از روش های درمانی به شرح نکاتی مهم می پردازیم.

رویکرد دارو درمانی برای ترک ماشروم

با توجه به که ماشروم علائم ترک شدید ایجاد نمی کند، سم زدایی معمولا با درمان دارویی همراه نیست. با این حال از ان جایی که قطع ناگهانی مصرف ماشروم ممکن است سبب بروز علائم ترک خفیف تا متوسط شود، بنابراین باید تحت نظارت پزشک و با توصیه وی، برای ترک و مصرف دارو اقدام شود.

 • گاهی اوقات برای کاهش اختلال ادراک متداوم توهم زا ممکن است روش تحریک حسی به کار رود که این موارد همگی باید تحت نظارت پزشک با تجربه انجام گیرد.
 • علاوه بر این ممکن است در طول ترک مجیک ماشروم، بنزودیازیپن ها تجویز شود که علائم اختلالات روحی روانی را کنترل می کند.

در نظر داشته باشید که درمان خانگی برای افرادی که به دنبال ترک ماشروم هستند، ممکن است خطرناک باشد زیرا باید عوارض جانبی ترک مدیریت شود تا سبب آسیب نشود. برای مثال اگر فرد در منزل اقدام به ترک کند ممکن است تشنج ایجاد شود که عدم مدیریت سبب آسیب مغزی و اختلال در عملکرد حرکتی می شود.

ماده مخدر ماشروم

رویکرد روان درمانی برای ترک ماشروم

گزینه های درمانی متعددی برای کسانی که از ماشروم استفاده می کنند وجود دارد. با توجه به اینکه قارچ ماشروم بیشتر از جنبه روانی اعتیاد آور است. برنامه های درمانی شامل انواع درمان ها و تکنیک ها مبتنی بر رفتار است. با کمک رویکردهای روان درمانی فرد مصرف کننده این شانس را دارد که روی مسائلی که سبب روی آوردن به این مواد شده است را ریشه یابی و حل کند.

اگر فرد به ماشروم اعتیاد دارد، احتمال زیادی وجود دارد که یک اختلال سلامتی روحی روانی همزمان داشته باشد. برای مثال افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و… از جمله اختلالاتی هستند که پیش زمینه ای برای مصرف و وابستگی به ماشروم ایجاد می کنند. فردی که به ماشروم اعتیاد دارد و اختلال روحی روانی دارد به عنوان فرد با تشخیص دوگانه شناخته می شود که باید برای این افراد رویکردهای روان درمانی جامع و چند بعدی به کار گرفته شود تا روی هر دو مشکل همزمان کار شود و خطر عود را کاهش دهد.

روان درمانی، گروه درمانی، درمان فردی و یا ترکیبی از روش های روان درمانی به فرد کمک می کند تا محرک ها را شناسایی کند و راه کارهای غلبه بر هر یک را نیز بیاموزد.

کلینیک ترک ماشروم کیمیایی رهایی

مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی یک برنامه درمانی مراقبتی جهت درمان و ترک توهم زای ماشروم ارائه می دهد که همزمان هم اعتیاد فرد درمان شود و هم اینکه مشکلات زمینه ای و سایر اختلالات سلامت روانی که مسبب این اعتیاد شده اند، برطرف گردند.

رویکردهای درمانی به کار رفته در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی جهت ترک ماشروم:

ماشروم مخدر

آنچه در انتها باید بدانید

اولین قدم در سفر ترک ماشروم این است که فرد به وابستگی خود اعتراف کند. در نظر داشته باشید که ماشروم ماده توهم زا خطرناکی است که ممکن است منجر به پیامدهای بسیار وحشتناک مانند مرگ شود. درمانگران مجرب و حرفه ای با در نظر گرفتن بهترین روش ترک ماشروم و رویکردهای اصولی جامع پلن درمانی را متناسب با نیاز فرد پیاده سازی و اجرا می کنند تا با سریعترین روش ترک ماشروم و با کمترین علائم ترک، از چنگال ماشروم رهایی یابید. امید بر آن است که این مقاله مرکز ترک ماشروم کیمیای رهایی سبب افزایش دانش شما در مورد این ماده خطرناک شود.

عوارض مصرف ماشروم

سوالات رایج در مورد ماشروم

نحوه عملکرد مجیک ماشروم چگونه است؟

مجیک ماشورم ماده های توهم زا هستند، به این معنی که شما می توانید چیزهایی را ببینید، بشنوید و یا لمس کنید که واقعی نیستند. با این حال اثر قارچ جادویی ماشروم بسیار متغیر است و تحت تاثیر شرایط محیطی و بدنی فرد است.

 

عوارض مجیک ماشروم چیست؟

 • خواب آلودگی
 • سردرد
 • عدم تعدل
 • افزایش دمای بدن و …

ترک قارچ روانگردان ماشروم در خانه

ترک ماشروم مجیک باید در کلینیک ترک اعتیاد انجام شود زیرا اثراتی مشابه با مواد روانگردان دارد که پزشک باید این علائم را تحت نظر داشته باشد.

تجربه مصرف ماشروم

موادی مانند LSD و قارچ psilocybin می توانند توهماتی در مغز ایجاد کنند. تجربه مصرف ماشروم که با عنوان “سفر” نیز گفته می شود، می تواند بسیار خطرناک باشد.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (معرفی اعضاء)

مطالبی که باید بخوانید!