بهترین روش ترک ریتالین با روش های علمی و 100% تضمینی

ترک ریتالین

بهترین روش ترک ریتالین نیاز به مدیریت پزشکی دارد. آیا حاضر هستید برای رهایی از اعتیاد ریتالین 5 دقیقه از زمان خود را صرف خواندن این مقاله نمایید؟ ما به شما این نوید را می دهیم که با خواندن این مقاله می توانید گام های موثری در ترک ریتالین بردارید. با ما همراه باشید تا در 5 دقیقه پیش رو انگیزه کافی را در شما ایجاد کنیم.

ریتالین چیست؟

متیل فنیدات که با نام تجاری ریتالین به فروش می رسد، محرک سیستم عصبی مرکزی است که بیش فعالی را در افراد مبتلا به ADHD کاهش می دهد. اختلال بیش فعالی -کم توجهی Attention-deficit hyperactivity disorder (ADHD)   یک مشکل رایج است که کودکان و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. ADHD سبب کاهش توجه و تمرکز می شود که این موضوع سبب افت شدید تحصیلی و کاری می شود. برای درمان ADHD از داروهای محرک مانند ریتالین استفاده می شود.

تیمی از بهترین متخصصان و پزشکان حرفه‌ای در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی آماده خدمت به شما عزیزان هستند. (مشاهده سایر اعضاء)

ریتالین چگونه در بدن عمل می کند؟

ریتالین از نظر فارماکولوژیک شبیه کوکائین است و ریتالین و کوکائین هر دو به گیرنده های دوپامین در گیرنده های مغزی متصل می شوند و سپس سلول های مغز به سرعت وارد عمل می شوند و غلظت نوراپی نفرین و دوپامین را بلافاصله افزایش می دهند.

سوء مصرف ریتالین

در جدول زیر عوارض و خطرات مصرف ریتالین بیان شده است.

عوارض جانبی بالقوه ریتالینعوارض جانبی جدی ناشی از مصرف ریتالین
سردردافزایش ضربان قلب
خشکی دهانتوهمات
بی خوابیهذیان
تغییرات سریع رفتاری و بی ثباتی خلق و خوپارانویا یا بدگمانی
حالت تهوع و استفراغشیدایی یا جنون
عصبی بودنپرخاشگری
تپش قلباختلالات جنسی مانند نعوظ طولانی و دردناک
فشار خون و ضربان خون بالاتاری دید
 تشنج
 سکته

آیا ریتالین اعتیاد آور است؟

سوءمصرف ریتالین سبب بروز علائم ترک و وسوسه شدید در صورت قطع ناگهانی می شود. سوء مصرف ریتالین به هر گونه استفاده خارج از دوز تجویز شده توسط پزشک تعریف می شود که در این وضعیت می گویند فرد به ریتالین اعتیاد پیدا کرده است.

ترک ریتالین چقدر سخت است؟

 • افراد به دلیل اثراتی که این دارو به همراه دارد، به ریتالین معتاد می شوند و در نهایت به نقطه بی بازگشتی می رسند که بدن آن ها بدون این دارو واکنش طبیعی نخواهد داشت.
 • در صورت عدم مصرف ریتالین، فرد متوجه می شود که دچار خستگی مزمن شده و مشکلات خواب را تجربه می کند.
 • افسردگی نیز از دیگر عوارض جانبی رایج ترک ریتالین است.
 • احساس شدید ناامیدی همراه با خستگی می تواند بر فرد مصرف کننده غلبه کند و از این رو مجددا بیماری اعتیاد عود کند.

ترک محرک ریتالین، ترک PCP و همچنین ترک LSD نیاز به یک رویکرد درمانی مشخص دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله های  ترک PCP و LSD (ال اس دی) چیست؟ را مطالعه کنید

علائم و نشانه های ترک ریتالین چگونه آغاز می شود؟

ریتالین مانند سایر محرک ها، اغلب علائم روانی و جسمی را در طول دوره ترک ایجاد می کند. با توجه به اینکه ریتالین اساسا با تاثیر گذاری روی دوپامین در مغز عمل می کند، علائم ترک نیز با سیستم پاداش مغز در ارتباط است و در صورت قطع مصرف ریتالین، احساس بی تفاوتی به محیط پیرامون، افسردگی، اضطراب، تحریک پذیری و خستگی ایجاد می شود.

علائم و نشانه های ترک ریتالین به مدت زمانی که فرد دارو را مصرف کرده است و میزان دوز مصرفی بستگی دارد. اگر به طور ناگهانی ترک اعتیاد ریتالین انجام شود، علائم ترک با شدت بیشتری بروز می کنند.

آیا می دانستید؟
علائم و نشانه های ترک ریتالین به مدت زمانی که فرد دارو را مصرف کرده است و میزان دوز مصرفی بستگی دارد. اگر به طور ناگهانی ترک ریتالین انجام شود، علائم ترک با شدت بیشتری بروز می کنند.

علائم و نشانه های ترک ریتالین چیست؟

علائم و نشانه های ترک ریتالین در جدول زیر ارائه شده است:

علائم شایع ترک ریتالینسایر علائم ترک خودسرانه و ناگهانی ریتالینعلائم فیزیکی ترک اعتیاد ریتالین
اختلال الگوی خواب و خستگیاضطرابحرکات عضلانی غیر ارادی
بازگشت سریع علائم ADHDافسردگیحرکات کلامی ناگهانی و کنترل نشده
افسردگی، خستگی و مشکلات خوابتحریک پذیریاختلالات بینایی
 خستگی و کم انرژی بودنسرد شدن دست و پا
 بیش فعالیبی حسی
 نوسانات خلقیتعریق
 سرگیجهمور مور شدن بدن
 اختلالات خوابراش پوستی
 تغییر در ضربان قلب و فشار خون 
 افزایش اشتها 
 مشکلات تمرکز و توجه 
 از دست دادن انگیزه 
علائم روانی ترک ریتالینعلائم رسمی و تایید شده ترک اعتیاد ریتالین از سوی انجمن روانپزشکی آمریکا
افکار غیر طبیعیخستگی
افکار خودکشیاختلالات خواب و یا خوابیدن بیش از حد
روان پریشیکابوس های ناراحت کننده
تحریک – پرخاشگریعقب ماندگی روانی و بی قراری
 افزایش اشتها
 دیسفوریا (اختلال هویت جنسیتی)
 افسردگی و عدم لذت

 ترک ریتالین چند روز طول می کشد؟

مراحل جدول زمانی علائم ترک ریتالین در جدول زیر ارائه شده است.

72 ساعت بعد از ترک اعتیاد ریتالین:

مشکلات خواب، اضطراب و تحریک پذیریهوس مصرف ریتالین

7 روز بعد از ترک محرک ریتالین:

ناخوشایند ترین وضعیت جسمی و روحیافسردگی، بی خوابی، حالت تهوع و خستگی

2 هفته بعد از ترک محرک ریتالین:

اضطراب و افسردگی

هوس مصرف ریتالین

1 ماه بعد از ترک ریتالین:

اضطراب و افسردگیهوس یا وسوسه مصرف ریتالین و سایر علائم روانی

چرا باید سم زدایی یا پاکسازی ریتالین انجام شود؟

 • علائم ترک ریتالین معمولا مانند سایر داروهای در حال ترک، تهدید کننده زندگی نیست، اما به احتمال زیاد در صورت ترک خودسرانه و بدون نظارت پزشک، علائم جسمی و روانی آزاردهنده ای را به همراه دارد.
 • سم زدایی بالینی سطح بالایی از مراقبت های بالینی برای درمان اعتیاد ریتالین و سایر مواد مخدر (متادون – پتدین- بوپرنورفین) و مواد توهم زا (PCP- LSD) است که برای درمان افرادی که به دنبال یک روش ایمن و بدون درد برای ترک هستند به کار می رود.

چرا باید برای ترک ریتالین دنبال درمان باشیم؟

اعتیاد بیماری فراگیر است که تمامی جنبه های زندگی فرد از نظر سلامتی جسمی، روانی، اجتماعی، رفاهی و … را در بر می گیرد. درمان اعتیاد می تواند به رفع مشکلات سوء مصرف مواد و هر گونه مشکل اساسی مانند بیماری سلامت روان کمک کند.

با توجه به اینکه ترک محرک ریتالین ممکن است به اندازه داروهای دیگر که سبب وابستگی سیستم عصبی مرکزی می شوند، تهدید کننده زندگی نباشد، اما با این حال؛ اختلالات مصرف مواد مانند ریتالین یک بیماری مزمن و پیشرونده است، که این بدان معنا است که علائم اعتیاد ریتالین بدون درمان مناسب در طول زمان بدتر می شود.

گزینه های درمانی برای ترک ریتالین

 • سم زدایی ریتالین
 • روان درمانی ریتالین
 • فالوآپ برای مدیریت درمان ریتالین

کلینیک ترک ریتالین کیمیای رهایی

برای هر فردی که از اعتیاد به ریتالین رنج می برد، در مرکز ترک اعتیاد کیمیای رهایی یک برنامه درمانی اجرا می شود.

بهترین روش ترک ریتالین در کلینیک ترک اعتیاد کیمیای رهایی انجام می شود شامل:

هر آن چه در انتها باید بدانید

ریتالین برای درمان نقص توجه و اختلالات خواب تجویز می شود، اما غفلت از آن سبب اعتیاد می شود. در دام ریتالین نیافتید در غیر این صورت شما هم تبدیل به یک فرد مصرف کننده می شوید که کنترل زندگی خود را از دست می دهید. اما نیازی به رنج کشیدن در سکوت نیست، بهبودی مادام العمر از اعتیاد به ریتالین امکان پذیر است. کافیست از مرکز ترک ریتالین کیمیای رهایی برای رهایی از چاه اعتیاد کمک بگیرید. در این مرکز ما بهترین روش ترک ریتالین را به شما ارائه می دهیم 

سوالات رایج در مورد ترک ریتالین و درمان اعتیاد ریتالین

در این بخش برخی از سوالات رایج کاربران در مورد علائم ترک ریتالین و درمان محرک ریتالین را شرح داده ایم.

 1. علائم ترک اعتیاد ریتالین چقدر به طول می انجامد؟

طول مدت علائم فیزیکی ترک محرک ریتالین ممکن است به طور کلی از 1 تا 3 هفته به طول بیانجامد. بسته به طول مصرف و میزان دوزهای مصرفی، جدول زمانی علائم ترک می تواند طولانی تر باشد و علائم روانی نیز می تواند شدیدتر بروز کند.

 1. سم زدایی یا پاکسازی ریتالین چقدر طول می کشد؟

فرایند سم زدایی بسته به مدت زمان مصرف و میزان دوزهای مصرفی و بسته به شخصیت فرد مصرف کننده متفاوت است. برنامه های سم زدایی بالینی کمک های مورد نیاز را به فرد مصرف کننده ارائه می دهد و روند درمان را تا حد امکان تسهیل می کنند.

 1. آیا علائم ترک ریتالین از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است؟

علائم ترک از فردی به فرد دیگر متفاوت است. عامل اصلی که نوع و شدت علائم و زمان ماندگاری علائم ترک اعتیاد ریتالین را تعیین می کند، شدت اعتیاد است.

 1. آیا درمان خانگی برای رهایی از اعتیاد ریتالین وجود دارد؟

در حالی که بهره مندی از درمان خانگی ممکن است برای برخی افراد گزینه درمانی به حساب بیاید اما بسیاری از درمان های خانگی یا موثر نیستند یا ممکن است عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند. بنابراین درمان باید حتما تحت نظارت پزشک و روانشناس متخصص باشد.

 1. سم زدایی خودسرانه ریتالین ایمن است؟

سم زدایی خودسرانه و به صورت تنهایی مانند سم زدایی خانگی است و بدون کمک  شخص حرفه ای انجام می شود. در این موارد ممکن است فرد اطلاعاتی در مورد نحوه سم زدایی به دست آورد و در خانه به تنهایی اقدام به ترک ریتالین نماید. با این حال در این روش خطر  برگشت اعتیاد وجود دارد که این امر به ویژه در موارد متوسط تا شدید اعتیاد به ریتالین صادق است. همچنین ترک خودسرانه نیز به شدت خطرناک و طولانی است.

 1. انواع روش ترک اعتیاد ریتالین چیست؟

 • سریعترین روش ترک ریتالین ترک سریع و ناگهانی ریتالین که با بروز شدید علائم ترک همراه است.
 • ترک تدریجی ریتالین که روشی استاندارد برای ترک محرک ریتالین است.
 1. چه زمانی وسوسه و هوس مصرف ریتالین تمام می شود؟

ماه ها یا حتی سال ها بعد از اتمام سم زدایی به صورت خودسرانه ممکن است هوس و وسوسه ریتالین باقی بماند. بعد از اتمام فرایند سم زدایی بالینی نیز ممکن هوس ادامه داشته باشد که با روان درمان و فالوآپ و مراقبت های حمایتی، هوس مصرف ریتالین کاهش می یابد و از عود اعتیاد جلوگیری می شود.

 1. آیا احتمال مرگ ناشی از علائم ترک اعتیاد ریتالین وجود دارد؟

علائم ترک محرک ریتالین به خودی خود کشنده نیستند، اما ممکن است در اثر علائمی مانند افسردگی، افکار خودکشی به ذهن فرد خطور کند که در صورت عدم کنترل توسط متخصصین و روانشناسان می تواند منجر به مرگ شود.

دارو درمانی در ترک اعتیاد

دارو درمانی یا فارماکوتراپی اصطلاحی است که برای استفاده از انواع دارو، در درمان بیماری ها به کار می رود. (بیشتر بخوانید)

دارو درمانی در ترک اعتیاد

یکی از کاربردهای بسیار مؤثر دارو در جامعه استفاده از دارو درمانی در ترک اعتیاد است . این فرایند زیر نظر متخصصان و با تجویز داروی مناسب و با در نظر گرفتن واکنش های بدن انجام می شود
اینجا کلیک کنید

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

در حقیقت رژیم درمانی به منظور پیشگیری از بیماری و درمان آن با هدف استفاده صحیح از مواد غذایی صورت می گیرد. (بیشتر بخوانید)

رژیم درمانی در ترک اعتیاد

هر آنچه که در طول روز آشامیده و یا خورده می شود، نقش مهمی در سلامت شخص دارد. مخصوصاً هنگامی که فرد مصرف کننده مواد نیز باشد.
اینجا کلیک کنید

طب سوزنی در ترک اعتیاد

در طب سوزنی با تحریک نقاط مختلف که بر روی مغز تاثیر گذار هستند کمک به راحت سازی درمان اعتیاد می کنیم. (بیشتر بخوانید)

طب سوزنی در ترک اعتیاد

طب سوزنی، روش درمانی از شاخه های طب چینی است که قدمت بالایی دارد. در طب سوزنی، سوزن های ریزی را در بدن افراد قرار می دهند تا باعث تعادل سازی انرژی های داخل بدن او شود
اینجا کلیک کنید

طب سنتی در ترک اعتیاد

طب سنتی در ترک اعتیاد، یک روش گیاهی و بدون خطر است. در این روش خبری از مواد شیمیایی و مضر نخواهد بود. (بیشتر بخوانید)

طب سنتی در ترک اعتیاد

مدت ها است که طب سنتی در ترک اعتیاد جایگاه بسیار ویژه ای پیدا کرده است. افرادی که انواع مواد اعتیاد آور را مصرف میکنند، طبع و مزاج شان دچار تغییر میشود.
اینجا کلیک کنید
خانواده درمانی

خانواده درمانی

خانواده درمانی یک رویکرد و روش مهم در درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات است. این تکنیک در درمان افراد مبتلا به اعتیاد هم کاربردی است.

ادامه مطلب
گروه درمانی

گروه درمانی

گروه در درمان و رفع اختلالات مختلف مورد استفاده قرار بوده و در مواردی مانند ترک اعتیاد، گروه درمانی یک مورد بسیار مناسب و موثر است..

ادامه مطلب
روان درمانی

روان درمانی

مهم ترین اصل در درمان اعتیاد برای بسیاری از افرادی که مصرف کننده مواد هستند و برای درمان اقدام می کنند، مشاوره و روان درمانی است.

ادامه مطلب
روانشناس پشتیبان

روانشناس پشتیبان

روان شناس پشتیبان در پروسه ترک اعتیاد و درمان مانند چتری است که از شما از این هجمه زیاد علائم روانی ترک محافظت می کند..

ادامه مطلب